Jednou z našich nabízených služeb je výkup zubního zlata. V případě, že máte již nepotřebné zubní můstky či jednotlivé zuby, můžete je přinést k nám do výkupu. Vykupujeme také dentální slitiny Aurix L a Palargen L.

  • Celý výkup probíhá pod dohledem zákazníka přes obrazovky umístěné na pobočce
  • Ryzost určujeme na zkalibrovaném rentgenovém spektrometru
  • Zlaté zuby mohou obsahovat i zbytky zubů nebo dalších nečistot
  • I v případě, že si nejste jistí, zda máte zuby zlaté si je můžete k nám přinést a rádi je proměříme

Výkup zubního zlata u nás probíhá pod naprostou kontrolou zákazníka přes obrazovky umístěné na pobočce. Druhů slitin pro výrobu zubních náhrad je několik, my se nejčastěji setkáváme s obsahem zlata, stříbra a mědi. Je ovšem možné mít zubní zlato od ryzosti 916 až po 0. To v tomto případě znamená, že zuby nebyly vyrobeny ze zlata, ale například z nerezu, mosazi, mědi.

Při výkupu zubů není potřeba mít zuby vyčištěné od ostatních nečistot. Zuby většinou obsahují cement nebo zbytky amalgámu. Dále jsou v nich trny obvykle ze stříbra nebo palargenu. Všechny tyto nečistoty včetně zbytků zubů u nás mechanicky odstraníme a dostaneme se na čistou váhu zlata. Zuby jsou následně ztaveny v peci do slitku. Po tavbě zjišťujeme jejich přesnou ryzost na kalibrovaném RTG spektrometru. Při tomto postupu výkupu zubního zlata má zákazník přehled o všem, co se děje se zlatem a v případě nejasností mu veškeré dotazy zodpoví náš kvalifikovaný personál. Nemůže se stát, že zákazník přinese zuby o ryzosti 16kar a je mu vyplacena ryzost nižší. U nás předejdete jakémukoliv riziku, které se může při výkupu zubního zlata kdekoliv jinde naskytnout.

K výkupu zubního zlata patří také výkup Aurixu L. Jedná se o dentální slitinu o ryzosti 16 kar ve tvaru zlatého plátku. Výkup Aurixu L probíhá tak, že jej zvážíme a změříme na spektrometru pro ověření ryzosti. Není potřeba již dále tavit.

Výkup palargenu v podobě plátků probíhá stejným způsobem, jako u Aurixu L. Palargenový plátek se zváží a změří na spektrometru pro ověření ryzosti. Není potřeba již dále tavit.

Výkup zubů je možné provést i v případě, že zuby mají šedou barvu. Jedná se o zuby vyrobené z již zmiňovaného palargenu. Jedná se o dentální slitinu s obsahem stříbra a palladia s vysokou pevností. Postup při výkupu zubního zlata či výkupu palargenu na naší provozovně probíhá v příjemném a diskrétním prostředí pod dohledem zákazníka. Tímto vám garantujeme naprostou spokojenost a důvěryhodnost, na které si zakládáme, a která je naší prioritou.

V případě, že nebydlíte v dosahu Prahy a chtěli byste u nás prodat své zubní zlato, nabízíme korespondenční výkup zubního zlata, výkup palargenu. Materiál odešlete jako cenné psaní. Nezapomeňte, prosím, připsat své telefonní číslo, na které vás budeme následně kontaktovat. Částku zasíláme obratem na běžný účet, kupní smlouvy týkající se výkupu zubního zlata či výkupu palargenu zasíláme na vaši adresu.