Společnost Argor – Heraeus SA je světově významný rafinér drahých kovů, jako součást Heraeus Precious Metals (HPM) je největším světovým poskytovatelem služeb v průmyslu drahých kovů.

Díky své klíčové pozici je nejspolehlivějším partnerem pro všechny, kteří se zabývají obchodem s drahými kovy: doly, obchodníci, domy s drahými kovy, centrální a komerční banky, výrobci mincí a šperků a hodinek, jakož i průmyslové spotřebitele.

Sídlo společnosti a hlavní výrobní závod se nachází v jihovýchodním Švýcarsku, další závody a kanceláře jsou situovány v Itálii, Německu, Rusku a v Latinské Americe.

 

Rozsah výroby je široký a zahrnuje:

  • rafinace zlata, stříbra, platiny a palladia
  • ingoty pro banky, obchodníky a produkty pro elektronický a chemický průmysl
  • polotovary a řešení pro hodinářství a luxusní šperky
  • služby pro fyzický obchod s drahými kovy

 

Argor-Heraeus je součástí globální obchodní jednotky Heraeus Precious Metals (HPM) patřící do německé technologické skupiny Heraeus, největšího světového poskytovatele služeb v odvětví zpracování drahých kovů.

Heraeus, technologická skupina se sídlem v Hanau v Německu, je přední mezinárodní rodinnou portfoliovou společností. Kořeny společnosti sahají do rodinné lékárny, která byla založena v roce 1660. Dnes skupina Heraeus zahrnuje podniky v oblasti životního prostředí, elektroniky, zdravotnictví a průmyslových aplikací.

Ve finančním roce 2019 vytvořil Heraeus tržby ve výši 22,4 miliard. Heraeus je nyní jednou z 10 nejvýznamnějších rodinných společností v Německu a má vedoucí postavení na globálních trzích.

Zlato

Zlato rafinované Argor-Heraeusem nesplňuje pouze minimální standardy LBMA Good Delivery z hlediska čistoty (995,0 dílů na tisíc), ale dosahuje takzvané 4 devíti (999,9 dílů na tisíc) ryzosti. Pro speciální aplikace, jako jsou elektronické komponenty, umožňují procesy rafinace dosažení výjimečné čistoty 999,99.

Argor-Heraeus pracuje pouze s materiálem již v kovové formě, který může pocházet z dolů, průmyslového šrotu nebo recyklovaného zlata (např. Staré šperky).

Stříbro

Kvalita zpracování se týká i stříbra, kde rafinerie dosahuje čistoty 999,9 dílů na tisíc.

Platina

Stejnou kvalitu zajistí i zpracování platiny s čistotou 999,5 dílů na tisíc.

V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.