Na začátku prosince 2023 překročila cena zlata hranici 2100 dolarů za trojskou unci.

Investoři a finanční analytici na začátku nového roku s napětím čekali na zprávu o výsledcích ekonomiky USA a pozorně sledovali rozhodnutí FEDu o výši úrokových sazeb, protože pokud klesají úrokové sazby, zpravidla roste cena zlata. 

Na cenu zlata má vliv i stále přetrvávající zájem bank o zvyšování zlatých rezerv, napjatá politická situace ve světě, probíhající konflikty a v neposlední řadě budou ovlivňovat cenu zlata i letošní prezidentské volby v USA.

Cena zlata sice během posledního měsíce klesla, ale stále osciluje nad hranicí 2000 dolarů za trojskou unci a s ohledem na výše uvedené vlivy se nedá očekávat, že výrazně klesne. Spíše naopak. Některé prognózy např. Bank of America odhadují, že pokud Fed skutečně začne snižovat úrokové sazby, mohlo by se zlato roce 2024 vyšplhat až k hranici 2400 USD za trojskou unci.

Sledovat vývoj ceny můžete na specializovaných finančních zpravodajských webech, investičních platformách, specializovaných komoditních platformách anebo na našich webových stránkách  Vývoj cen – ORO Praha, kde nejen zjistíte denní cenu zlata, ale rádi Vám nabídneme bezpečný a výhodný nákup investičního zlata. Produkty – ORO Praha

ORO – PRAHA  již 12 let Váš spolehlivý partner v oblasti drahých kovů