Slitina označená jako  585/320  je specifickým typem zlaté slitiny běžně používaným ve šperkařství. Čísla vyjadřují  poměr zlata a ostatních kovů v této konkrétní, nejvíce používané slitině zlata, která je též označována jako “14ti karátové” zlato.

Zlaté slitiny jsou vytvořeny kombinací zlata s jinými kovy, což umožňuje dosáhnout požadovaných fyzikálních vlastností a zlepšit pevnost a odolnost materiálu. Čísla 585/320 se týkají obsahu zlata a udávají poměr čistého zlata ve slitině.

V případě slitiny označené jako 585/320 je  obsah čistého zlata   58,5 %  (585 tisícin). Zbytek slitiny tvoří další kovy, jako jsou obvykle měď, stříbro nebo zinek. Tyto kovy se přidávají do slitiny proto, aby bylo dosaženo lepších fyzikálních vlastností, zejména  pevnosti, tvrdosti a odolnosti materiálu.

Tato konkrétní slitina je často používána při výrobě šperků, jako jsou prsteny, náušnice, náhrdelníky a podobně. Je důležité si uvědomit, že označení slitiny 585/320 zlato se týká pouze obsahu zlata ve slitině a dalších přidaných kovů. Může se lišit v závislosti na regionu a místních předpisech, protože jednotlivé země mohou mít odlišné standardy a normy pro označování zlatých slitin.

Tým

ORO Praha