Kontrolu ryzosti zlata a drahých kovů spektrometrem u nás provádíme na profesionálních rentgenových přístrojích zn. GoldXpert S/N. Náš spektrometr výrobní číslo 600055 prochází podle zákona kalibrací každý rok.

 


Ryzost kovu určuje spektrometr, neodhadujeme ryzost „od oka“. Na toto měření se můžete spolehnout. Spektrometr je schválený a evidovaný Státním úřadem pro jadernou bezpečnost. Díky jeho pravidelné kalibraci máte jistotu, že měření je přesné.

Tato kontrola nám umožní:

  • rychlou analýzu
  • vysokou přesnost měření
  • měření všech prvků podstatných pro stanovení ryzosti vzorku
  • okamžité odhalení falzifikátů
  • přesné stanovení výkupní ceny

            Vložení zlatého vzorku 

Měření – analýza s výsledkem

 

Spektrometr zn. GoldXpert S/N využívá rentgenovou technologii k přesné analýze vloženého vzorku. Tyto analyzátory drahých kovů fungují na bázi rentgenové fluorescence a jsou tak schopny okamžitě a bez zanechání jakýchkoliv stop přesně stanovit jak procentuální obsah prvků: Au, Pd, Ag, Pt, Ir, Rh, Cd, Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, tak přesně stanovit ryzost (množství karátů). Tyto analyzátory jsou přímo určené pro okamžitou analýzu šperků, drahých kovů a jejich slitin, zlomkového zlata, investičních slitků, investičních mincí, dentálních slitin a dalších běžných i atypických forem drahých kovů.

Ideální pro výrobu zlatých šperků jsou slitiny zlata s jinými kovy, které zlepšují jeho vlastnosti. Nejčastěji se používá slitina se stříbrem nebo mědí. Podle toho, které kovy jsou ve slitině se zlatem, se mění tvrdost i barva zlata. Můžete tak mít zlaté šperky v různé barvě – od žluté, přes bílou, červenou, ale také zelenou či modrou. Analýzou, která trvá několik sekund určíme obsah jednotlivých kovů a tím i ryzost vloženého vzorku.

Tímto postupem má zákazník zaručenou maximální přesnost a kvalitu měření.

             Vložení vzorku

Měření – výsledek analýzy

Spektrometr je ale schopen zjistit i falzifikát, například silné pozlacení obyčejného kovu.

Technické údaje o spektrometru:

Spektrometry v nabídce firmy Bas Rudice s.r.o. :