Výkup zlata a stříbra Praha

| Prodej investičních slitků | Prodej litých Au a Ag polotovarů | Výroba šperků na zakázku | 3D projektování šperků

Zajímavosti

Prodat zlomkové zlato? – rady jak nenaletět – část 1

Pro každého z nás je přirozené si uchovávat svůj majetek obzvláště jde–li o zlato a to i v podobě poškozených prstenů, náušnic, řetízků nebo zubního zlata, zlatých hodinektabatěrek. Jak ale postupovat, když se rozhodnete třeba pro výměnu těchto předmětů za nové šperky, investiční zlato? Jsou dva způsoby jak prodat tyto předměty a neztratit nic z jejich hodnoty. Jedna možnost je využít nabízejících se různých letákových výkupních akcí nebo inzerátů typu „přijedeme, oceníme, peníze na ruku apod.“. Nakolik je spolehlivé ocenění Vašich prodávaných předmětů, jak Vám kupující zaručí přesné stanovení ryzosti čili obsah zlata? Druhá možnost je ideální řešení a to svěřit se do rukou odborníků spolehlivé prověřené společnosti, registrované u Puncovního úřadu, která Vám posoudí Vaše předměty, prověří je na kalibrovaných měřidlech a  vyplatí hotovost podle skutečného množství zlata, které jste přinesli. V těchto firmách jsou odborníci – zlatníci, kteří mohou přesně a spolehlivě určit  hodnotu  Vašich předmětů. Vy jako zákazník se můžete sám rozhodnout, která možnost je výhodná a jistá a my Vám poskytneme v tomto miniseriálu několik užitečných rad.

Zdroj: analytik ORO Praha 25.5.2020

**********************************************************************************************

Zlato – jeho význam pro finanční trhy

Zlato – kov, který provází lidstvo od vzniku civilizace – faraoni v Egyptě, Řím, Persie, postupně vznikající království, císařství, monarchie – bohatství těchto útvarů se vždy hodnotilo podle množství zlata v pokladnách. Zlato a mince z něj ražené byly po tisíciletí rozšířeným platidlem. Dlouho zlato uložené ve státních bankách sloužilo jako zlatý standart, kterým se garantovala vydávaná měna. Brettonwoodsský měnový systém, který byl uzavřen v červenci roku 1944 představoval přímé napojení amerického dolaru na zlato a všech ostatních měn na dolar. Od roku 1971, kdy byl zrušen, padl i pevně daný kurz měn a zlata. Od té doby cena zlata a tím i měn podléhá tržní nabídce a poptávce. To podpořilo výrobu a prodej investičního zlata, investičních slitků o váze od 1 gramu do 1 kg. V Evropě je nejznámější švýcarská mincovna Argor-Heraeus S.A. Obchodovatelný investiční slitek musí mít certifikát, dnes se používá i označení hologramem.

Zdroj: Wikipedie, analytik ORO Praha 5.4.2020

**********************************************************************************************

Investiční zlato - bezpečná investice

Investiční zlato, dnes nejjistější investice. Akcie zažívají výprodej,  investoři hledají pevnou půdu pod nohami – americký dolar, japonský jen, zlato. V reakci na epidemii koronaviru nastal  9.3.2020 propad akcií na světových burzách, včetně propadu ceny zlata. Ta klesla z 1700 USD na 1450 USD/unci. Banky budou tlačit hodnotu dolaru dolů, pokles hodnoty dolaru bude současně znamenat výrazný růst ceny zlata. Analytici předpokládají možný růst až na 2000 USD/unci. To nabízí možnost pro výhodnou a bezpečnou investici – vložit peníze do investičního zlata. I zde je na místě opatrnost, nakupovat doporučujeme jen u spolehlivých a prověřených firem a jen investiční slitky - ARGOR-HERAEUS  s certifikátem. Použité zlato má nejvyšší kvalitu, jedná se o ryzí zlato = 24 karátů = 999/1000. Investiční zlato je dle evropské legislativy i v České republice osvobozeno od DPH.

Zdroj: www.roklen24.cz, analytik ORO Praha 15.3.2020

 
Aktuálně
Informace
 
 Vážení zákazníci
 
Od pondělí 27.4.2020 opět otevíráme naši pobočku na Korunní 99

Váš tým ORO PRAHA
Zasílání novinek


Aurum Brno